top of page
  • תמונת הסופר/תEK-Studio

בחירת רקעים לברכות במצגת תמונות ליום הולדת

החלטתם על הכנת מצגת תמונות? מצויין, אחד החלקים החשובים במצגת הוא האיחולים והברכות של המוזמנים, במאמר זה נביא בפניכם מספר טיפים לבחירת רקעים לברכות.

רקעים לברכות ליום הולדת
רקעים לברכות ליום הולדת

מארגנים יום הולדת ואתם רוצים להכין היא מצגת לבעל השמחה, מצגת המתעדת את מאורעות חייו של חתן האירוע מינקות ועד היום תהפוך את האירוע למרהיב לא שיגרתי ומלא חוויות. יש לכם מלאי עצום של תמונות של בעל האירוע רק אתם צריכים לסנן מה יותר מתאים ומה פחות מתאים והמצגת כבר בשלבי עריכה. אחד מהחלקים החשובים במצגת תמונות הינו החלק של הברכות, הקטע של הברכות מורכב מאיחולים והברכות שכתבו המוזמנים, סבא סבתא, דודים, חברים וההורים כמובן וצריך לשלב אותם עם רקעים מתאימים, במאמר זה נביא בפניכם מספר רעיונות וטיפים לבחירת רקעים לברכות במצגת ליום הולדת.


ראשית צריך לגייס מכל המוזמנים את הברכות הלבביות והחמות שהם כתבו ואיחלו לחתן השמחה, אתם תוכלו לראות מגוון סוגים של ברכות, ישנן ברכות מושקעות כתובות בצורה מחורזת ומקצועית, ישנם כאלה שתיבלו את הברכה בציטוטים של אישים מפורסמים ואף שילבו פתגמים ידועים, ישנם כאלה שאף הצליחו לשלב בברכה ציטוטים משיר האהוב על חתן השמחה, והכל כפי יד הדמיון הטובה עליהם, כמובן שיש גם את הברכות הרגילות והנדושות שלא הושקעו בהם מחשבה רבה כמו: "לשמעון מזל טוב מעמוס", לזלדה עד 120 מנחמה" ועוד... כאשר החומר כבר מוכן, אפשר להתחיל בעבודה. שילוב הברכות במצגת תמונות הינו דורש קצת יותר מקוריות ויצירתיות שלא כמו בתמונות שצריך להוסיף להן רקע אבל התמונה ממלאת חלק נכבד מהמסך.

כאשר אנו באים לשלב את רקעים לברכות צריך לקחת בחשבון מספר דברים:

1. התאמת הרקע לכותב הברכה, לדוגמא: אם הכותבים הם סבא וסבתא מבוגרים, מתאים להוסיף להם רקע נוסטלגי בצבעי השחור לבן, אם כותב הברכה הינו אחיו הצעיר, ניתן לשלב רקע עם דמות מסרטים מצוירים וכן הלאה על זה הדרך.

2. התאמת הרקע לפי התחביב של חתן השמחה לדוגמא: אם אחד התחביבים של חתן האירוע הוא שחיה, ניתן לשלב בברכות רקעים של חופים וימים בארץ ובחוץ לארץ ואף אביזרי שחיה.

3. נקודה נוספת שצריך להתייחס אליה היא ברקע כהה להשתמש באותיות בהירות ולהיפך ברקע בהיר להשתמש באותיות כהות כיוון שאם ברקע בהיר נשתמש באותיות בהירות, הכיתוב לא יהיה ברור ולהיפך.

4. ניתן לשים מסגרת יפה בתור רקע של הברכה כך שהברכה תיראה כאילו היא מודפסת על תמונה עם מסגרת.

5. כדאי ורצוי שתמונת המברך תופיע ביחד עם מילות הברכה, פעמים רבות זה מראה כמה חשובה לכם הברכה רק שימו לב שהתמונה תהיה עדכנית ולא ישנה מלפני כמה שנים.

6. אם כותב הברכה יוכל להקריא אותה בקולו הטבעי זה פשוט נהדר ומוסיף מימד אישי לאיחולים.

7. אם אתם מראים את המצגת בפורום גדול במסגרת של חברה גדולה או שאתם מתכוננים להעלות אותה באתרי מצגות, תוודאו שהרקעים הינם חוקיים כדי שלא יבואו נגדיכם בתביעות משפטיות, ישנם הרבה חברות של תמונות שמתפרנסות מתביעות על שימוש לא חוקי מתמונות ורקעים שלהם.

כיצד ניתן להשיג רקעים יפים ומתאימים לברכות במצגת?

רקעים לברכות במצגת תמונות וגם רקעים באופן כללי ניתן למצוא בתוכנות להכנת מצגות כמו POWER POINT ודומותיה, כמו כן ישנם גם אתרים שמציעים רקעים להורדה, חלקם נותנים את השירות תמורת תשלום וחלקם מציעים אותו בחינם.

עריכת הרקעים למצגות

ישנן תוכנות עריכה שונות על מנת לערוך את הרקעים, להוסיף צבע, להוסיף תמונה, לחתוך את הגודל על מנת שיתאים לגובה ורוחב המצגת לעריכת תמונות הרוב היום משתמשים בתוכנת פוטושופ – זו התוכנה הנחשבת כיום לפופולארית ביותר מבין תוכנות עריכת תמונות. החיסרון שבה הוא המחיר שאנו נדרשים לשלם בקניית התוכנה.

ישנן תוכנות חינמיות שניתן דרכן לערוך תמונות ורקעים שגם עושות עבודה לא רעה בכלל.

2,143 צפיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

コメント


bottom of page