top of page
  • תמונת הסופר/תEK-Studio

עריכת מצגת לבר מצווה בקלי קלות

תמיד רציתם להכין מצגת לאירוע שלכם ולא ידעתם כיצד לעשות זאת... הנה כל מה שצריך לדעת ב-7 שלבים פשוטים!

עריכת מצגת לבר מצווה
עריכת מצגת לבר מצווה

קיימות שפע של תוכניות ומגוון רחב של פעילויות המיועדות לאירועים, אך אין כמו מצגות לאירועים מיוחדים באמת. פעילות זו מתאימה כמעט לכל אירוע ולכל גיל. היופי הוא היכולת שלה לרתק גדולים וקטנים כאחד. זוהי מזכרת לנצח, מתנה אישית ומחממת לב. אירוע כזה שכולל מצגת מובנית, מושקעת ואיכותית הוא האירוע שייחקק כחוויה עוצמתית, נוסטלגית ומלאת רגש. כאשר אנו מדברים על עריכת מצגת לבר מצווה באופן עצמאי, הרי שעלינו לשים לב לכל השלבים הנחוצים לצורך כך.

מצגת לבר מצווה

שלב ראשון - בחירת התמונות

כדי להכין מצגת נדרש מאיתנו קודם כל למצוא את התמונות אותן אנו רוצים שהיא תכלול. לשם כך, עלינו לדפדף במספר אלבומים השייכים לתקופות שונות בחייו של הילד עליו המצגת. יש לבחור תמונות מגיל הינקות, מגילאי הגן ובית הספר, בפעילות בחוגים, אירועים משפחתיים ומכל תקופה נבחר תמונות חשובות מאירועים משמעותיים, עד לתקופה הנוכחית.

שלב שני - סידור התמונות

כאשר אתם נגשים להחליט על סדר הופעת התמונות במצגת שלכם, ראשית, שימו לב שכל התמונות שנבחרו ברזולוציה גבוהה על מנת להימנע ממצב שיופיע בטעות במצגת תמונות מפוקסלות שלא ניתנות לצפייה כראוי. ולגבי חשיבות סדר הופעת התמונות... בגדול, אין פה ממש חוקים. סידור התמונות כרונולוגית הוא בגדר המלצה בלבד, אתם יכולים לשבור מוסכמות, ולסדר את המצגת לפי חלוקה לנושאים או פשוט שיופיעו באקראי ללא כל סידור שתקבעו מראש.

מצגת לבר מצווה בסגנון כדורגל


שלב שלישי - בחירת שיר למצגת

שלב זה הינו חשוב מאוד בהכנת המצגת, ועל כן יש לייחס לו את תשומת הלב הראויה. שיר טוב המתאים לתמונה יוצר שלמות נפלאה. השיר נותן נופך משלו והופך את התמונה למשהו הרבה יותר חי ונושם. לכן חשוב שתהיה התאמה בין השפה הגרפית של המצגת לבחירת השיר.

שלב רביעי - הוספת קטעי וידאו קצרים

קטעי וידאו יכולים להשתלב היטב במצגת, אם רק דואגים למקם אותם בנקודה הנכונה. קטעים אלו מהווים השלמה מיוחדת ונותנים לצופים לחוות שוב את אותם הרגעים. עם זאת, חשוב להקפיד שהסרטונים יהיו קצרים וקולעים.

שלב חמישי – הוספת ברכות

אין זה מסובך מדי להכין מצגת תמונות פשוטה, אך החכמה היא ליצור משהו איכותי, ייחודי ומרגש. כדי להצליח במשימה זו מומלץ להקרין ברכות אישיות לבעל האירוע. הברכות במצגת יכולות להופיע בכיתוב כשברקע תמונת המברך או התמונה משפחתית, מבחר ברכות לבר מצווה ניתן למצוא באתרים שונים ברחבי הרשת.


מצגת לבר מצווה בסגנון כדורסל


שלב שישי - תוכנה לעריכת מצגות

באופן כללי, מומלץ להשתמש בתוכנת אפטר אפקטס (After effects) עם טמפלטים לשילוב התמונות והטקסטים ותוכנת אדובי פרימייר (Adobe Premiere) היא המומלצת ביותר לצורך עריכת המצגת, כמובן שחשוב מאוד לשים לב לאורך המצגת והטקסטים הכתובים בה. על המצגת להיות קצרה, כחמש דקות לכל היותר. מצגת ארוכה מדי או בעלת עומס יתר של כיתוב ועיצובים עלולה לפגום באפקטיביות ולעורר חוסר סבלנות אצל הקהל. עם זאת, במקרה של חומר רב אשר איננו ניתן לתמצות, ניתן לשלב אתנחתא קלה עם מספר סרטונים, באופן זה נוכל לתת לקהל הפוגה קצרה.

שלב שביעי - השכרת מקרן או צפייה במסך גדול במיוחד

בשלב זה, חובה עלינו לדעת מה הצורך והיכן מתקיים האירוע. חשוב לומר לחברה ההשכרה האם המצגת נעשית במקום מואר או חשוך, בבית, באולם או אולי בגן אירועים. כל נתון משנה ומשפיע על בחירת המקרן האידיאלי. מקרן טוב הוא הבסיס ובלעדיו גם המצגת הטובה ביותר לא תהיה שווה הרבה. כמובן שבמידה ואתם מתכוונים להקרין את המצגת בחיק המשפחה בבית, מסך טלוויזיה של 65 אינץ' ומעלה יסגור לכם את הפינה.

כעת, הרבה יותר פשוט להכין מצגת לבר מצווה, צפייה מהנה!

3,833 צפיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comentários


bottom of page