• eyalkahan

עריכת מצגת לבר מצווה בקלי קלות

תמיד רציתם להכין מצגת לאירוע שלכם ולא ידעתם כיצד לעשות זאת....הנה כל מה שצריך לדעת ב-7 שלבים פשוטים!

קיימות שפע של תוכניות ומגוון רחב של פעילויות המיועדות לאירועים, אך אין כמו מצגות לאירועים מיוחדים באמת. פעילות זו מתאימה כמעט לכל אירוע ולכל גיל. היופי הוא היכולת שלה לרתק גדולים וקטנים כאחד. זוהי מזכרת לנצח, מתנה אישית ומחממת לב. אירוע כזה שכולל מצגת מובנית, מושקעת ואיכותית הוא האירוע שייחקק כחוויה עוצמתית, נוסטלגית ומלאת רגש. כאשר אנו מדברים על עריכת מצגת לבר מצווה באופן עצמאי, הרי שעלינו לשים לב לכל השלבים הנחוצים לצורך כך.

שלב ראשון - בחירת התמונות

כדי להכין מצגת נדרש מאיתנו קודם כל למצוא את התמונות אותן אנו רוצים שהיא תכלול. לשם כך, עלינו לדפדף במספר אלבומים השייכים לתקופות שונות בחייו של הילד עליו המצגת. יש לבחור תמונות מגיל הינקות, מגילאי הגן ובית הספר, בפעילות בחוגים, אירועים משפחתיים ומכל תקופה נבחר תמונות חשובות מאירועים משמעותיים, עד לתקופה הנוכחית.

שלב שני - סריקת התמונות

לאחר סינון מלאי התמונות ובחירת הרלוונטיות שבהן יש לסרוק את כל התמונות ולהופכן לקבצי מחשב. חשוב להקפיד לסרוק את התמונות לפי סדר התרחשות האירועים. נתון זה יקל עלינו בעריכת המצגת עצמה. את הסריקה ניתן לבצע באמצעות סורק שולחני שהוא חלק ממדפסת משולבת או באמצעות הטלפון הנייד אשר מאפשר לצלם תמונות ברזולוציה גבוהה שזהו הפתרון הקל והעדיף מבין השניים.

שלב שלישי - בחירת שיר למצגת

שלב זה הינו חשוב מאוד בהכנת המצגת, ועל כן יש לייחס לו את תשומת הלב הראויה. שיר טוב המתאים לתמונה יוצר שלמות נפלאה. השיר נותן נופך משלו והופך את התמונה למשהו הרבה יותר חי ונושם. לכן חשוב שתהיה התאמה בין השפה הגרפית של המצגת לבחירת השיר.

שלב רביעי - הוספת קטעי וידאו קצרים

קטעי וידאו יכולים להשתלב היטב במצגת, אם רק דואגים למקם אותם בנקודה הנכונה. קטעים אלו מהווים השלמה מיוחדת ונותנים לצופים לחוות שוב את אותם הרגעים. עם זאת, חשוב להקפיד שהסרטונים יהיו קצרים וקולעים.

שלב חמישי – הוספת ברכות

אין זה מסובך מדי להכין מצגת תמונות פשוטה, אך החכמה היא ליצור משהו איכותי, ייחודי ומרגש. כדי להצליח במשימה זו מומלץ להקרין ברכות אישיות לבעל האירוע. הברכות במצגת יכולות להופיע בכיתוב כשברקע תמונת המברך או התמונה משפחתית, מבחר ברכות לבר מצווה ניתן למצוא באתרים שונים ברחבי הרשת.

שלב שישי - תוכנה לעריכת מצגות

באופן כללי, מומלץ להשתמש בתוכנת אפטר אפקטס (After effects) עם טמפלטים לשילוב התמונות והטקסטים ותוכנת אדובי פרימייר (Adobe Premiere) היא המומלצת ביותר לצורך עריכת המצגת, כמובן שחשוב מאוד לשים לב לאורך המצגת והטקסטים הכתובים בה. על המצגת להיות קצרה, כחמש דקות לכל היותר. מצגת ארוכה מדי או בעלת עומס יתר של כיתוב ועיצובים עלולה לפגום באפקטיביות ולעורר חוסר סבלנות אצל הקהל. עם זאת, במקרה של חומר רב אשר איננו ניתן לתמצות, ניתן לשלב אתנחתא קלה עם מספר סרטונים, באופן זה נוכל לתת לקהל הפוגה קצרה.

שלב שביעי - השכרת מקרן

בשלב זה, חובה עלינו לדעת מה הצורך והיכן מתקיים האירוע. חשוב לומר לחברה ההשכרה האם המצגת נעשית במקום מואר או חשוך, בבית, באולם או אולי בגן אירועים. כל נתון משנה ומשפיע על בחירת המקרן האידיאלי. מקרן טוב הוא הבסיס ובלעדיו גם המצגת הטובה ביותר לא תהיה שווה הרבה. חברה מקצועית תדע להתאים את המקרן והאביזרים הנלווים בהתאם לנתונים אותם מציין עורך המצגת.

כעת, הרבה יותר פשוט להכין מצגת לבר מצווה, צפייה מהנה!