top of page
  • תמונת הסופר/תEK-Studio

מצגת לבת מצווה - טיפים חשובים

החלטתם להכין מצגת לבת מצווה? רעיון מצוין, במאמר זה תקבלו טיפים חשובים כיצד להכין את מצגת תמונות שתשדרג לכם את האירוע.


ימי השגרה הרגילים מופרים מידי פעם בשל אירועים משמחים כמו בת מצווה, ביום זה ישנה הזדמנות מצוינת להראות לכלת השמחה בצורה מיוחדת ומקורית את אהבתנו אליה ואת זה נוכל לעשות על ידי הפקת מצגת לבת מצווה. תוכנית זו הפכה למאוד פופולארית במסיבות בת מצווה אבל למרות זאת היא מצליחה להפתיע ולרגש כל פעם מחדש.

הכנת מצגת תמונות – מאיפה להתחיל?

אכן הכנת מצגת לבת מצווה הינה רעיון מוצלח ביותר אך כיצד עושים זאת? מהיכן מתחילים אילו דברים נעשה על מנת שהמצגת תצא יפה ומושלמת?

במאמר הבא נעסוק בתשובות לשאלות הנ''ל וכן נוסיף עוד מספר טיפים שיעזרו לנו להפיק את המצגת הכי יפה ומדהימה שיכולה להיות אשר שתשמח, תפתיע ותרגש באירוע שהרי זהו יומה הגדול של הנערה ואין כמו הכנת מצגת תמונות שבהחלט תגשים את המטרה.

הנושאים שיהיו במצגת

ראשית כל, תערכו רשימת נושאים שאתם מעוניינים להכניס למצגת ישנם שני נושאים מהותיים, האחד הוא נושאים אוניברסלים כמו: ילדות, משפחה, חברים ועוד והשני הוא נושאים המדברים על דברים שהם ספציפיים לכל אדם כמו: טיולים, תחביבים וכן הלאה.

איסוף התמונות

לאחר שהחלטתם אילו נושאים יהיו במצגת יהיה לכם יותר קל לאסוף את התמונות מהאלבומים השונים, ישנם כל כך הרבה תמונות באלבום וכאשר הנושא במצגת ברור לכם, מלאכת איסוף התמונות תהיה יותר ברורה ויעילה.

סידור התמונות בסדר כרונולוגי

בחרתם אילו תמונות יהיו במצגת... כעת סדרו אותם לפי סדר התאריכים הנכון מהגיל הקטן לגיל הנוכחי, דבר זה מעשיר את חווית הצפייה ונותן ערך מוסף לצופה בהבנת האירועים השונים אותו חוותה כלת בת המצווה.

הוספת מלל לתמונות

הוספת טקסטים במצגת, יסייע לכם לתרגם את התמונות לקהל, הטקסט במצגת צריך להיות קצר, מרגש ומעניין, טיפ נוסף, אם החלטתם על סגנון מסויים של טקסט כמו חריזה, כדאי להיצמד אליו לאורך כל המצגת, סגנון הכתיבה יכול להיות קליל, הומוריסטי או ענייני, כתיבת טקסט יפה ומסוגנן יהפוך את המצגת למרשימה עוד יותר.

פריטים בעלי ערך רגשי

מלבד תמונות ניתן להוסיף למצגת גם פריטים בעלי ערך רגשי כמו מדליות, מכתבים, תעודות הצטיינות, תעודות הוקרה ועוד באמצעות סריקה או צילום של החפצים, הוספה של פרטים אלו יכולה לשדרג לכם מאד את המצגת.

סריקת תמונות

אם אתם עושים שימוש בסורק, הקפידו על הסריקה שתצא איכותית, איכות סריקה של DPI 600 תביא לסריקה באיכות גבוהה מבלי להכביד על משקל התמונות לשליחה. או פשוט תצלמו בנייד שלכם.

מצגת תמונות עם מוסיקה – על זה לא מתפשרים

את התמונות במצגת ניתן ללוות במוסיקה מתאימה, ישנם מספר מאגרים בהם תוכלו לקבל המלצה בבחירת שירים למצגות. שימו לב שבחרתם בשיר שאהוב על החוגגת, רצוי לא להחליף את המוסיקה בתדירות גבוהה, שניים או שלושה שירים יעשו עבורכם את העבודה.

הוספת קטעי וידיאו וקליפ באולפן

מלבד תמונות ניתן גם להוסיף למצגת קטעי וידיאו בהם מופיעה הנערה או להכין סרטון קצרצר שבו היא מככבת או שרה באולפן שיר שחיברו במיוחד עבור בת המצווה.

השכרת מקרן לאירוע

המצגת ליום ההולדת כבר מוכנה לפי טעמכם ולשביעות רצונכם, אך עוד לא סיימנו, על מנת להקרין את המצגת לאורחים, תצטרכו מקרן ומסך, לכן כדאי מראש לפנות לחברה להשכרת מקרנים ומסכים ולסכם איתם על השכרה של מקרן ואיכותי, לא משהו פשוט אחרת חבל על כל הטרחה והעבודה הרבה שהשקעתם על המצגת.

לסיכום: במאמר זה הבאנו לכם כמה טיפים חשובים ורעיונות ליצירת מצגת לבת מצווה, המצגת הינה מתנה נפלאה ומיוחדת שתשמח ותפתיע הן את החוגגת וכן את האורחים שיגיעו להשתתף איתכם בשמחה.

675 צפיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page